LightDM – zmiana tapety w Ubuntu 12.04 [Aktualizacja]

W nowym Ubuntu 12.04 pakiet LightDM sporo się zmienił i konfiguracja ekranu logowania stała się trochę mnie intuicyjna (przynajmniej narazie).

Warto przypomnieć, że od teraz na ekranie logowania wyświetlana jest domyślna tapeta wybranego użytkownika co jak dla mnie psuje trochę estetykę gdyż wolę mieć dwie osobne tapety.

Pojawiało się prowizoryczne rozwiązanie przy pomocy linii poleceń terminalu:

sudo cp nazwatapety.jpg /usr/share/backgrounds/


dbus-send –system –print-reply –dest=org.freedesktop.Accounts /org/freedesktop/Accounts/User1000 org.freedesktop.Accounts.User.SetBackgroundFile string:/usr/share/backgrounds/nazwatapety.jpg

1000 jest to unikalny numer użytkownika, jaki jest ustawiony dla nas można sprawdzić za pomocą komendy: id -u

Ścieżka za String: to nic innego jak lokalizacja obrazu jaki chcemy ustawić (metoda z własną ścieżka przestała działać i trzeba wrzucać do katalogu systemowego jak wyżej)

Po przelogowaniu powinna być widoczna nasza nowa tapeta. Uwaga, jeśli zmienimy domyślną naszego pulpitu to powyższą operację należy wykonać powtórnie, ot taki koszt prowizorki.

  • Anonimowy, 15 maja 2012, 18:06

  Odpowiedz

  … nie działa a mój unikalny nr użytkowanika to właśnie 1000

 1. Odpowiedz

  Działa, proponuje sprawdzic jeszcze raz skladnie, oczywiscie ten trik dotyczy tylko Ubuntu 12.04, wklejam screena.

  • Anonimowy, 3 czerwca 2012, 13:06

  Odpowiedz

  działa ale trzeba zrobić taki myk- zainstalować ubuntu tweak potem zakładka usorawnienia/logowanie/odblokować -w prawym górnym rogu jest kłódeczka wpsiać hsało root. następnie kliknąć na mini okienku i wskazać tapetę– i u mnie to nie działa pod warunkiem, że umieszczę interesującą mnie tapetę w katalogu /usr/share/backgrounds, wskażę ją z pozycji ubutweak/usprawnienia/logowanie i prawdopodobnie nie może ona przekraczać ok 200 kb. Z doświadczenia
  Pozdrawiam i jednocześnie dziękuję Ci za ten opis, bo zachęcił mnie do myślenia 😉

 2. Odpowiedz

  Tak masz racje, trzeba teraz wrzucac tapety do katalogu gdzie trzymane sa systemowe. Kiedys powzysza komenda dzialala, a teraz znowu cos zmienili eh.

 3. Odpowiedz

  Zrobiłem wedle instrukcji. Efekt jest taki, że zmienia mi się tapeta logowania wraz ze zmianą tapety na pulpicie. Obie są takie same. Po zmianie pulpitu zmienia się tapeta logowania.

 4. Odpowiedz

  Tak to prawda, po kazdej zmianie tapety pulpitu nalezy powtorzyc operacje.

  • Anonimowy, 24 kwietnia 2013, 21:58

  Odpowiedz

  Anonimowy3: wielkie dzieki:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.