Problemy z synchronizacją kalendarza Owncloud

Owncloud’a opisywałem już wcześniej, ale dopiero niedawno zacząłem używać go do codziennych czynności. Najbardziej zależało mi na używaniu kalendarza oraz synchronizacji z telefonem komórkowym (android).

Po długich poszukiwaniach odpowiedniej aplikacji, znalazłem wreszcie solcalendar, wspiera kalendarz caldav czyli taki jaki jest w owncloud.

Na komputerze stacjonarnym doskonale sprawdzają się aplikacje KDE (PIM).

Przejdźmy jednak do meritum, otóż za żadne skarby nie udawało mi się zsynchronizować kalendarzy (kde i android). Nie był zwracany również żaden błąd.

Problem dopiero ukazał się przy analizie pakietów (wireshark). Przy każdej próbie synchronizacji serwer owncloud zwracał komunikat: HTTP/1.1 403 Forbiddenrn co sugerowało problem z użyciem metody REPORT przy kontakcie z serwerem.

Remedium? Mail do admina z prośbą o poprawienie konfiguracji apache’a  🙂

3 komentarze

  • Anonimowy, 29 października 2014, 11:32

  Odpowiedz

  Czy mógłbyś sprecyzować o co dokładnie należy poprosić admina w związku z konfiguracją serwera.

 1. Odpowiedz

  Włączenie obsługi metody REPORT.

 2. Odpowiedz

  Z tego co wiem, różne weresje ownclouda maja rozne punkty wejscia jesli chodzi o adres URL. Musisz uzyc poprawnego adresu URL w swojej aplikacji kalendarza. W przeciwnym wypadku otrzymasz powyzszy blad.
  Oczywiscie nie jest latwym zadaniem okreslenie konkretnego adresu email. Dlatego jesli uzywasz programu Outlook, mozesz zainstalowac EVO Collaborator dla Outlooka. Pomoze Ci on wykryc adres kalendarza i adresow automatycznie. Mam nadzieje, ze owe oprogramowanie Ci pomoze 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.