[Aktualizacja] Telefon od Ubuntu juz w grudniu?

Ciekawa informacja pojawiła się na włoskim blogu firmy Meizu, chińskiego producenta telefonów. Otóż jeśli wierzyć temu wpisowi, telefony Meizu MX4 powinny zostać wydane już w grudniu tego roku.

Powiedziałbym, że rychło w czas gdyż ostatnio brakowało nowych informacji o Ubuntu Touch. Przez chwilę nawet sądziłem, że projekt został porzucony.

Mam niejako mieszane uczucia co do tego telefonu. Sama idea otwartego systemu na smartfonie jest bardzo ciekawa, ale z drugiej strony patrząc jak ciężko idzie zdobywanie rynku już bardziej dojrzałym i dopracowanym produktom jak np. Jolla mam mocne obawy co do Ubuntu.

Resztki optymizmu gasi również fakt, że nawet wielkim firmom jak np. Amazon nie udało się zwojować rynku swoim telefonem, który sprzedaje się fatalnie mimo, że bazuje na Androidzie i ciekawych rozwiązaniach technicznych.

[Aktualizacja] – dziś ukazała się wersja Ubuntu Touch RTM, galeria do obejrzenia tu: http://news.softpedia.com/news/Ubuntu-Touch-RTM-Officially-Released-Screenshot-Tour-459170.shtml#sgal_0