Conky Manager 1.2 Fedora/Ubuntu

Zaciekawił mnie artykuł ze strony http://www.webupd8.org/2013/07/conky-manager-gui-for-managing-conky.html dotyczący interfejsu pozwalającego na edycję ustawień Conky’ego.

Conky jest chyba najpopularniejszym programem monitorująco/informacyjnym typu wodotrysk. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę 'conky theme' aby zrozumieć co mam na myśli.

Konfiguracja Conky jak i tworzenie tematów odbywa się w całości w pliku tekstowym, czyli czytamy dokumentację i nowo nabytą wiedzę przelewamy do pliku. Na szczęście sama konfiguracja nie jest bardzo trudno, a w sieci jest cała tona poradników jak to zrobić.

Conky Manager jest programem do zarządzania już gotowymi tematami Conky’ego (w paczce jest dużo ładnych gotowców) oraz posiada drobne możliwości edycji jak pozyzcjonowanie na pulpicie czy ustawianie przezroczystości.
Dla użytkowników Ubuntu/Mint/Debian/pochodnych instalacja jest łatwa i przyjemna, wystarczy dodać repozytorium.

sudo apt-add-repository ppa:teejee2008/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install conky-manager


Dla użytkowników innych dystrybucji np Fedory (rpm) sytuacja jest trudniejsza gdyż dostępna paczka jest tylko w formacie .deb (paczka wygenerowana przez alien’a nie instaluje się).

Zatem pozostaje nic innego jak kompilacja ze źródeł:

bzr branch lp:~teejee2008/conky-manager/trunk

Z zależności jakie potrzebowałem zainstalować to: vala, libgee06-devel, gtk3-devel.

Po szczęśliwej kompilacji/instalacji warto jeszcze ściągnąć dodatkową paczkę z tematami: http://www.mediafire.com/download/5yb5ambg6h4jack/Deluxe_Conky_Theme_Pack.cmtp.7z i zainstalować ją poprzez Conky Managera

Mnie osobiście przypadł do gustu temat o nazwie Breaking Bad 🙂 Każdy temat można obejrzeć poprzez kliknięcie na przycisk preview (wyświetli się obrazek) lub zaznaczanie przycisku wyboru.

 
 

Ciekawy programik ze względu na dużą ilość tematów w jednym miejscu. Miejmy nadzieję, że autor będzie dodawał nowe funkcje do swojego programu.