Cywilizacja VI już wkrótce na Linux’a

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich graczy linux’owych oraz wielbicieli cywilizacji. Dziś firma Aspyr opublikowała wiadomość, iż wkrótce dostępna poprzez Steam’a będzie najnowsza wersja Cywilizacji VI na Linux’a. Aspyr bardzo dobrze spisał się z portowaniem poprzedniej części więc miejmy nadzieję, że i tym razem nie będzie gorzej.

Aż po dzień dziesieszy port na linux’a nie był do końca potwierdzony gdyż wersja na windows’a korzysta z nowego directx’a, a wersja na mac’a nie korzysta już opengl’a lecz z metal’a. Jestem bardzo ciekaw jakie będzie techniczne rozwiązanie. Nie wiadomo czy opcja multiplayer będzie dostępna pomiędzy różnymi platformami, ale czas pokaże.

 

Warto jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy. Chociaż wiem, że Cywilizacja jest naprawdę drogą grą to jeśli ktoś ma taką możliwość to po premierze (nie wcześniej!) kupiona gra poprzez stronę Aspyr lub steam klienta (linuxowego!)  idzie akonto sprzedaży na linuxa i podwyższa nasze statystyki 🙂  Warto o tym całym zjawisku poczytać na gamingonlinux.com