Garść nowości ze świata gier pod linuxa

Linux nie jest platformą dla miłośników gier komputerowych, albo jeszcze nie jest 🙂 Niemniej w ciągu ostatnich tygodni pojawiło się kilka ciekawych informacji o nowych grach z natywnym wsparciem, które niczym nie ustępują produkcjom dedykowanym innym platformom
1) Oil Rush

Chyba każdy słyszał o tej grze, a jeśli nie to zapraszam na stronę firmy Unigine, która jakiś czas temu zademonstrowała uniwersalny silnik graficzny o niesamowitych możliwościach, który obsługuje platformy Linux, Windows, MacOS, PS3.

Właśnie na tym silniku oparta jest nowa strategia czasu rzeczywistego, której akcja rozgrywa się na morzu, budując bazę, pod/nawodne, latające jednostki, których jedynym celem jest znisczenie przeciwnika.

Gra ma zostać wydana już 25 stycznia, na wszystkie platformy! Co ciekawe istnieje możliwość jej zakupu przez Centrum Oprogramowania Ubuntu.

2) Relics of Annorath 

To kolejna produkcja oparta o silnik firmy Unigine, o której jedynie wiadomo, iż ma być grą mmorpg, umiejscowioną w czasach quasi średniowiecznych, z dużym naciskiem na rozwój postaci, skomplikowaną ekonomię i dynamicznie zmieniający się swiat. Gry sieciowe są najtrudniejsze do zaprojektowania i znaczna ich część nie dożywa dnia premiery, ale trzymajmy kciuki.

Strona główna jest wciąż w przygotowaniu.

Póki co został zaprezentowany krótki film pokazujący efekty środowiskowe, pory dnia i roku.3) Savage 2

Jeśli ktoś jest fanem Heroes of Newerth i lubi klimat rts/rpg/action lub jest namiętnym graczem Warcraft 3, ta gra jest dla niego. Z natywnym wsparciem pod linuxa, po ściągnięciu klienta można wcielić się w jednego z wielu bohaterów danej frakcji i wraz z innymi graczami wykonywać zadania lub poprostu niszcząc drużyne oponenta, a wszystko to ładnej, bajkowej i grafice.