Open Red Alert na święta

Na same święta, twórcy Open Red Alert dokonali sporej ilości zmian w swoim projekcie czyniąc go wg. mnie bardziej używalnym.

Dla przypomnienia, open red alert jest otwartą grą opierającą się na znanej serii RTS: Command&Conquer, której to pierwsza część została przed kilkoma laty „uwolniona”.

Celem zapaleńców OpenRA było uczynienie gry wieloplatformowej w opcji gry wieloosobowej (kampanii nie ma) i co chyba się udało, wszystkie platformy PC są wspierane. Gracze z linuxa mogą grać z graczami MS Windows itd.

Oczywiście nie powinniśmy się spodziewać grafiki 3d i super przerywników filmowych, bo ich nie ma. Wszystko wygląda jak w pierwszej części, ale twórcy dodali również wiele dodatków od siebie takich aby gra przystawała do współczesnych standardów RTS, które same w sobie i tak nie są zbyt wysokie.

Dodane zostały m.in. poziomy doświadczeń, mgła wojny, różne efekty dźwiękowe jak i graficzne (grać możemy na pełnym ekranie).
Grę w całości można sciągnąć ze strony: http://openra.res0l.net/download/, do rozgrywki będzie potrzebny również mono-runtime.

sudo dpkg -i openra_release.20131223_all.deb
sudo apt-get install -f