Terminal z Fallouta…

W post apokaliptycznej wizji świata, przedstawionej w kultowej grze Fallout, najbardziej wrył mi się w pamięć widok rdzawo pomarańczowych terminali komputerowych.

Na szczęście już bez apokalipsy podobny efekt można zasymulować dzięki programowi cool-retro, który jest zwykłym terminalem z dodatkowymi efektami graficznymi alla’fallout. Oprócz samej zmiany grafiki cool-retro również wyświetla animacje w postaci zmarszczeń ekranu, mignięć czy poruszających się linii. Całość wygląda naprawdę geekowo 😉

Sposób instalacji został szczegółowo opisany na stronie: https://github.com/Swordfish90/cool-retro-term

Ze swojej strony dodam, że w przypadku kompilacji ze źródeł przy sterownikach Nvidii zainstalowanych ręcznie (Nvidia_xxx.run) proces ten się nie uda, a to dlatego, że Nvidia robi duży bałagan w bibliotekach :] Ewentualnie można zrobić to w virtualboxie, a potem przenieść.

W przypadku opensuse skorzystałem z binarnej paczki (nie do końca dobrze zrobionej) na stronach OBS: http://download.opensuse.org/repositories/home:/KAMiKAZOW:/Test/openSUSE_13.1/x86_64/cool-retro-term-0.9.20141011-9.1.x86_64.rpm w trakcie instalacji pominąłem zależność qt5declarative, ale i tak program działa.