Ubuntu Edge przekracza $8,000,000

Ubuntu Edge przekroczyło sumę wpłat $8,000,000 co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tego rodzaju zbiórki i co więcej pokazuje spore zainteresowanie produktami Canonical.

Z drugiej strony patrząc na przeróżne wykresy wielkości/ilości wpłat względem czasu i zakładając ich niezmienność to przekroczenie 32 milionów dolarów wydaję się być niemożliwe.

Na szczeście (?) ze statystyką jest jak z wyborami, do końca nie będziemy znali wyników, zawsze może się znaleźć „tajemniczy” darczyńca 😉

Sporo również zależy od samej firmy Canonical, która powinna skupić się na większej różnorodności cegiełek gdyż nie każdy ma możliwość/chce wydać kilkaset $$ i dostać telefon za prawie za rok.

Z nowych cegiełek Canonical dodało:

t-shirty  – $50

– Roczny abonament LastPass jak bonus dla kupujących telefon. Lastpass sam w sobie jest bardzo tani więc można to traktować jedynie jako miły drobiazg.

Abstrahując już od samego Ubuntu, LP jest naprawdę dobrym, przydatnym i wartym polecenia programem.

To w zasadzie wszystko. Canonical zamieściło jeszcze porównanie Ubuntu Edge względem innych telefonów (Iphone 5, SG SIV) lecz można to traktować jedynie z przymrużeniem oka dopóki nie poznamy pełnej specyfikacji technicznej UE.